Ogrzewanie nawiewowe, powietrzne, nadmuchowe - Projektowanie i Montaż

889-022-202

info@ogrzewanienawiewowe.pl

Nowy Świat

08-110, Siedlce

Pn. - Pt. 9.00 - 17.00

Sb. - Nd. - Zamknięte

Rekuperacja, Ogrzewanie Kominkowe

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?

Czym jest Rekuperacja?

Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń. Zasada działania rekuperatora jest taka, że ogrzewa on świeże powietrze napływające do domu ciepłem powietrza wywiewanego z domu. Inaczej mówiąc - rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji.

Wysokie koszty ogrzewania w dużej mierze wynikają ze strat ciepła spowodowanych wentylacją pomieszczeń. Ciepłe powietrze jest usuwane, a w jego miejsce napływa powietrze świeże, ale zimne, które trzeba ogrzać. W dobrze ocieplonym domu blisko połowa dostarczanego ciepła służy właśnie do tego celu. Rekuperato to dobry sposób, aby to zmienić.

Rekuperator to urządzenie umożliwiające ogrzewanie świeżego powietrza napływającego do pomieszczeń ciepłem powietrza wywiewanego. Dzięki rekuperatorowi następuje odzysk ciepła z wentylacji. Sprawność odzysku ciepła najlepszych urządzeń przekracza 90%.

Zasada działania rekuperatora

Rekuperator to dwa wentylatory – wywiewny i nawiewny – oraz wymiennik ciepła, w którym powietrze dopływające do wnętrza domu ogrzewa się od cieplejszego powietrza wywiewanego. Są w nim montowane także filtry zatrzymujące zanieczyszczenia – czystsze powietrze w domu to dodatkowa korzyść z jego zastosowania.

DGP, czyli ogrzewanie kominkowe

- jako dodatkowe ogrzewanie
- jak już się decydujesz z rób to z głową
- Podłączenie pod rekuperacje lub intsalację nadmuchową
- nie trać tylko na ładny wygląd możesz zaoszczędzić z takim rozwiązaniem