Ogrzewanie nawiewowe, powietrzne, nadmuchowe - Projektowanie i Montaż

889-022-202

info@ogrzewanienawiewowe.pl

Nowy Świat

08-110, Siedlce

Pn. - Pt. 9.00 - 17.00

Sb. - Nd. - Zamknięte

Ogrzewanie a ustawa antysmogowa

Alternatywne rozwiązanie

Aż 45 tysięcy osób rocznie umiera w Polsce z powodu zanieczyszczenia powietrza.

Resort środowiska i Najwyższa Izba Kontroli ostrzegają, że mamy największe zanieczyszczenie powietrza od lat, a winę za to ponoszą głównie ci, którzy w swoich przydomowych kotłowniach palą nie tylko kiepskiej jakości węglem, ale nawet śmieciami. Nic więc dziwnego, że jedną z pierwszych podpisanych przez nowego prezydenta Andrzeja Dudę ustaw była tzw. ustawa antysmogowa. W myśl nowych przepisów lokalne samorządy będą mogły decydować o tym, czy zakazać mieszkańcom np. palenia w piecach węglem.


Na razie samorządy nie planują drastycznych kroków, ale co stanie się, gdy nagle ogrzewanie domu węglem zostanie zakazane?

Zanim do tego dojdzie – warto pomyśleć o alternatywnym ogrzewaniu. Proponujemy nowoczesne systemy ogrzewania gazowego nadmuchowego. To ogrzewanie bezpieczne dla środowiska – nie wymaga palenia węglem czy drewnem, a przy tym jest ekonomiczne i łatwe w użyciu.

Źródłem ciepła w naszym systemie ogrzewania jest piec gazowy lub olejowy, który podczas spalania gazu ogrzewa powietrze, wydmuchiwane następnie wprost do pomieszczeń. Nie ma tu strat ciepła, jak przy wykorzystaniu kaloryferów (tam najpierw ogrzewana jest woda, która oddaje ciepło grzejnikom, a grzejnik ogrzewa pomieszczenie), a zatem koszty ogrzewania są niższe. Pomieszczenie nagrzewa się w kilkanaście minut, a raz nagrzane powietrze wystarczy tylko co jakiś czas podgrzać, by utrzymać pożądaną temperaturę w pomieszczeniu.

Co więcej, ogrzewanie nadmuchowe nie tylko ociepla powietrze, ale też je oczyszcza.

Zużyte powietrze, zassane z pomieszczenia, jest mieszane z powietrzem z zewnątrz, filtrowane i dopiero potem ogrzewane i wypuszczane do pomieszczenia. Dlatego właśnie ogrzewanie nadmuchowe jest znacznie zdrowsze niż węglowe – nie tylko nie zanieczyszcza atmosfery, ale jeszcze filtruje powietrze. Dodatkowe zastosowanie filtrów elektrostatycznych daje możliwość oczyszczenia powietrza z kurzu, pyłu, bakterii i zanieczyszczeń, co jest szczególnie ważne dla astmatyków i alergików.